Адреса: Житомир, пров. Скорульського 3

Телефон: (063) 460 06 06


Адреса: Житомир, пров. Скорульського 3

Телефон: (063) 460 06 06

E-mail: moc.liamg%40tz.aitapoetso


Illustration

Міофасціальний реліз

Сама назва методу розкриває його значення «міо» – в перекладі з грецького «м’яз», «фасції» – з’єднувальні оболонки, які покривають м’язи, сухожилля і органи, «реліз» – розслаблення. Отже, міофасціальний реліз – розслаблення м’язів і фасцій. Ні в якому разі не плутати з масажем.
Вважається, що методику впливу на м’язи й фасції почала використовувати доктор Джанет Тревелл у 60-і роки минулого сторіччя. Вона працювала лікарем у Білому домі. Була особистим фізіотерапевтом президента Кеннеді та позбавила його від сильних болів в спині. Лікар виявила, що біль можна зняти впливаючи на критичні точки, які зараз більш точніше називають тригерними точками. Саму ж методику міофасціального релізу ввели в практику в 60-х роках остеопат Роберт Уорд та фізіотерапевт Джон Ф. Барнс.

  • Більше

    Також слід зауважити, що фасціям в минулому приділяли мало уваги. Хоча насправді, як виявилось – це ціла складна система, цілий таємничий світ під нашою шкірою. З функціональної точки зору фасція тіла може бути розцінена як безперервний багатошаровий лист сполучної тканини, яка простягається без переривання від верхівки до кінчиків пальців ніг. Вона оточує та проходить через будь-яку тканину та орган тіла, включаючи нерви, м’язи, судини та кістки.Оскільки всі м’язи огортаються фасцією, міофасціальний реліз – це комплекс методів та прийомів, який використовують, щоб зняти напругу в перенапружених м’язах та фасціях.
    З міофасціальним релізом нерозривно пов’язано поняття тригерної точки. Тригерні точки – це локальне болюче напруження м’язів. Через наявність в м’язі таких ділянок напруження, м’яз перестає працювати правильно, в повну силу, м’яз стає коротшим, погіршується його кровопостачання, виникає біль та неправильний розподіл «обов’язків» – тонусу та об’єму рухів в сусідніх м’язах та й у всьому тілі, оскільки тіло – це єдина кінематична система.Оскільки в тілі все взаємопов’язано, то тригерна точка на шиї або гомілці може перекладати навантаження, наприклад, на сідниці або спину. Тоді виявляється, щоб зняти біль в сідницях чи попереку, потрібно впливати на гомілку.


Мета - збільшення фізіологічного руху фасцій на різних рівнях глибини тіла, зменшення кількості фасціальних рестрикцій, тригерних зон та точок, покращення загальної мобільності структур опорно-рухової системи та внутрішніх органів.

Image placeholder
Image placeholder

Записатися на послугу

Супутні послуги

Illustration

Остеопатія

Illustration

Фізіотерапія

Illustration

Неврологія

Illustration

Лікувальний масаж

Illustration

Вертебрологія

Illustration

Кінезіотейпінг

Illustration

Кінезіологія

Illustration

Сімейна медицина