Сама назва методу розкриває його значення «міо» – в перекладі з грецького «м’яз», «фасції» – з’єднувальні оболонки, які покривають м’язи, сухожилля і органи, «реліз» – розслаблення. Отже, міофасціальний реліз – розслаблення м’язів і фасцій. Ні в якому разі не плутати з масажем.
Вважається, що методику впливу на м’язи й фасції почала використовувати доктор Джанет Тревелл у 60-і роки минулого сторіччя. Вона працювала лікарем у Білому домі. Була особистим фізіотерапевтом президента Кеннеді та позбавила його від сильних болів в спині. Лікар виявила, що біль можна зняти впливаючи на критичні точки, які зараз більш точніше називають тригерними точками. Саму ж методику міофасціального релізу ввели в практику в 60-х роках остеопат Роберт Уорд та фізіотерапевт Джон Ф. Барнс.
Також слід зауважити, що фасціям в минулому приділяли мало уваги. Хоча насправді, як виявилось – це ціла складна система, цілий таємничий світ під нашою шкірою. З функціональної точки зору фасція тіла може бути розцінена як безперервний багатошаровий лист сполучної тканини, яка простягається без переривання від верхівки до кінчиків пальців ніг. Вона оточує та проходить через будь-яку тканину та орган тіла, включаючи нерви, м’язи, судини та кістки.Оскільки всі м’язи огортаються фасцією, міофасціальний реліз – це комплекс методів та прийомів, який використовують, щоб зняти напругу в перенапружених м’язах та фасціях.
З міофасціальним релізом нерозривно пов’язано поняття тригерної точки. Тригерні точки – це локальне болюче напруження м’язів. Через наявність в м’язі таких ділянок напруження, м’яз перестає працювати правильно, в повну силу, м’яз стає коротшим, погіршується його кровопостачання, виникає біль та неправильний розподіл «обов’язків» – тонусу та об’єму рухів в сусідніх м’язах та й у всьому тілі, оскільки тіло – це єдина кінематична система.Оскільки в тілі все взаємопов’язано, то тригерна точка на шиї або гомілці може перекладати навантаження, наприклад, на сідниці або спину. Тоді виявляється, щоб зняти біль в сідницях чи попереку, потрібно впливати на гомілку.
Мета - збільшення фізіологічного руху фасцій на різних рівнях глибини тіла, зменшення кількості фасціальних рестрикцій, тригерних зон та точок, покращення загальної мобільності структур опорно-рухової системи та внутрішніх органів.
Супутні послуги