Адреса: Житомир, пров. Скорульського 3

Телефон: (063) 460 06 06


Адреса: Житомир, пров. Скорульського 3

Телефон: (063) 460 06 06

E-mail: moc.liamg%40tz.aitapoetso


Краніосакральна терапія

Краніосакральна терапія (КСТ) – це м’яка мануальна терапія, яка стимулює механізм самовідновлення організму. Сама назва «краніосакральна терапія» походить від cranium (лат.) – череп та sacrum (лат.) – криж. Використовуючи досить м'які техніки впливу на тканини тіла, лікар проводить оцінку стану краніосакральної системи (КСС) організму. Це функціональна система, що оточує і захищає нашу центральну нервову систему (головний і спинний мозок). До неї включають кістки черепа, криж, оболонки мозку і спинно-мозкову рідину, що циркулює в цій системі. Центральна нервова система (ЦНС) керує роботою всього організму. Створюючи умови безпечної роботи ЦНС, краніосакральна система впливає багато функції нашого організму.

 • Більше

  Краніосакральна терапія бере свої початки в краніальній остеопатії, а її засновником є американський лікар-остеопат Джон Аппледжер. Спростивши велику кількість остеопатичних технік до 10-ти крокового протоколу, він відкрив можливість для людей, які не мають можливість проходити повноцінне остеопатичне навчання, але при цьому працюють у сфері реабілітації, допомагати на початкових етапах лікування пацієнтів.
  Вивчення краніосакральної терапії вийшло за межі остеопатії та хіропрактики, зараз цією технікою володіє багато лікарів, медсестер, фахівці східної медицини та акупунктури, психологи, масажисти, стоматологи, фізіотерапевти тощо.
  Тверда мозкова оболонка, з якою працює краніосакральний терапевт (ТМО), є єдиною і не розривною частиною фасціальної системи людини. Фасції – це своєрідні футляри, що покривають кожен орган, тканину людини. Тверду мозкову оболонку ми розглядаємо як найглибшу фасцію у тілі людини.
  Усередині мозкових оболонок у черепі, хребті знаходиться спинно-мозкова рідина (ліквор). Ліквор - це рідина схожа на плазму крові, що приносить до нервових клітин поживні речовини та забирає продукти метаболізму. Таким чином, від якості ліквороциркуляції залежать умови існування та розвитку головного та спинного мозку.
  Саме ліквор і створює (або передає) пульсації, які поширюються на всю поверхню тіла людини (тіло працює як єдина система) і які відчуває терапевт.

Краніосакральний терапевт враховує стан діафрагм тіла:

серп мозку

грудно-черевна діафрагма

намет мозочка

грудно-черевна діафрагма

під'язична діафрагма

і іноді сюди включають деякі додаткові поперечно розташовані структури тіла (як наприклад, склепіння стопи).

верхня апертура грудної клітки

Краніосакральна терапія показана при багатьох станах, і може використовуватися, як монотерапія у нескладних випадках, так і в комплексі з іншими реабілітаційними методами.

У нашій клініці ми використовуємо краніосакральну терапію, як допоміжний метод при роботі з тривожно-депресивними розладами, панічними атаками та іншими розладами вегетативної нервової системи, в комплексі з іншими остеопатичними та кінезіологічними техніками при лікуванні різних нозологій, а також як м'який варіант мануальної терапії при крилах диску особливо в гострій фазі, тощо.

Image placeholder
Image placeholder

Записатися на послугу

Супутні послуги

Illustration

Остеопатія

Illustration

Фізіотерапія

Illustration

Неврологія

Illustration

Лікувальний масаж

Illustration

Вертебрологія

Illustration

Кінезіотейпінг

Illustration

Кінезіологія

Illustration

Сімейна медицина